linkedin logo instagram social network logo of photo camerayoutubetelegram
سبد خرید 0

مقالات

گذشتن از لذت ها

خوشی های زودگذر مانعی برای پیشرفت

خوشی‌های زودگذر:
یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که گریبان انسان‌ها را گرفته، اهمال‌کاری است. حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که تصمیم دارید کاری را انجام بدید (مثلاً مطالعه کتابی را شروع کنید) اما با خودتان میگید «دو روز بیشتر از هفته نمانده، این دو روز را به خودم استراحت می دم و فیلم‌های تلویزیون را می‌بینم، از شنبه پرانرژی شروع می‌کنم» و متأسفانه این شنبه معمولاً هیچ‌گاه نمی‌آید.
برای مقابله با این مشکل دو موضوع را مدنظر قرار دهید.
اول: خوشی‌های زودگذر
مثل تلویزیون دیدن، سرگرم شدن در گروه‌های تلگرام، دیدن اخبار و ... را کنار بگذاریم، این موارد به ما خوشی‌های لحظه‌ای و کاملاً بی‌فایده می‌دهند، اگر واقعاً درک کنیم این‌ها خوشی و لذت واقعی را ندارند راحت‌تر می‌توانیم آن‌ها را کنار بزنیم.
بهتر هست با کم کردن یک مورد شروع کنید، شاید نشود همه این موارد را کنار گذاشت، اما آهسته‌آهسته می‌توان این کار را انجام داد.
به‌عنوان‌مثال اگر روزی یک ساعت در شبکه‌های اجتماعی هستید، از این به بعد با خودتان قرار بگذارید که یک ساعت را به نیم ساعت کاهش بدهید. یا تصمیم بگیرید از این به بعد یکی از برنامه‌های تلویزیونی که عادت به تماشای آن دارید را دیگر مشاهده نکنید و آن زمان را به کار مفیدتری بپردازید.
با این کار می‌توانید به‌مرورزمان خوشی‌های زودگذر را تا حد قابل قبولی از زندگی خود حذف کنید. البته سوءتفاهم نشود، منظورم این نیست که تمام تفریح‌های زندگی را از خودتان دور کنید، گاهی تلویزیون دیدن خوب و لذت‌بخش است، دیدن فیلم لذت‌بخش است و حتی گاهی شاید نیاز باشد سری به شبکه‌های اجتماعی خودتان بزنید، اما همه این‌ها در زمان مناسب خودش انجام می‌شود و بجاست نه اینکه هر شب چند ساعت جلوی تلویزیون مشغول دیدن تمام سریال‌ها بشویم.
دوست دارم یک مثال بزنم، فرض کنید شما یک سریال 60 قسمتی را تماشا می‌کنید، تنها نفع این سریال این است که از دیدن آن لذت می‌برید، مدت زمانی که شما عمرتان را برای دیدن این سریال گذاشتید 60 ساعت است و البته 60 ساعت زمان مفید. حال فرض کنید بجای 60 ساعت مشاهده یک سریال (که گاهی آخرش آن‌قدر بد تمام می‌شود که از دیدنش پشیمان می‌شویم) مطالعه می‌کردید یا یک دوره صوتی زبان یا هر آموزش دیگری را گوش می‌دادید. چقدر مفیدتر می‌شد. فکرش را بکنید 60 ساعت مطالعه می‌تواند جهت‌گیری فکر و ذهن شمارا تغییر دهد و تأثیرهای فوق‌العاده‌ای در زندگی‌تان بگذارد.

دوم: هیچ کاری را به فردا واگذار نکنیم، جمله زیبایی می‌خواندم با این مضمون
«بهترین زمان برای انجام کارها دیروز بود و بهترین زمان بعدی امروز است»
شاید بتوانم به‌جرئت بگویم خیلی از ما، این تجربه را داریم که کارهای مهم خودمان، کارهایی که دوست داریم آن‌ها را انجام دهیم، معمولاً به تعویق می‌اندازیم. مثلاً می‌گوییم از شنبه، از فردا، فعلاً حالم خوش نیست، باشد هر وقت سرحال شدم و عبارت‌های مشابه. جالب اینجاست که نمی‌دانم چرا هیچ‌گاه این زمان موعود فرا نمی‌رسد.
اگر دوست دارید موفق باشید و از زندگی خودتان راضی، کارها و برنامه‌هاتون را از همین‌الان شروع کنید. بازهم می‌گویم همین الاااااان
اگر دوست دارید در باشگاه محله ثبت‌نام کنید همین‌الان دست بکار بشید، اگر دوست دارید خواندن یک کتاب را شروع کنید همین‌الان، اگر می‌خواهید رژیم غذایی بگیرید همین‌الان، اگر می‌خواهید با یک نفر آشتی کنید همین‌الان و اگر می‌خواهیدهای دیگر.
بر اساس بررسی هایی که برخی از بزرگان و دانشمندان انجام داده اند، بی حالی قبل از انجام کار (که معمولاً باعث می شود کاری را انجام ندهیم و به زمان دیگری موکول کنیم.) با شروع کار و کمی مداومت و استقامت بر انجام کار، از بین می رود و شما برای ادامه کار اشتیاق پیدا می کنید.

Super User

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s.

www.joomdev.com

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

quote_img

طرز فکری که ما را به جایی رسانده است که اکنون هستیم، ما را به جایی که می‌خواهیم برویم، نخواهد رساند.

person_img آنتونی رابینز

rezghehalal.com logo footer

محصولات استاد موسوی فقط دراین سایت عرضه می شود.
تمام محصولات گروه تحقیقاتی رزق حلال فقط مخصوص فرد وخانواده فردی است که بهای آن را به گروه تحقیقاتی رزق حلال پرداخته است.درغیر این صورت استفاده از محصولات قانونا وشرعا غیر مجاز وحرام می باشد ومتخلفان توسط وکلای این گروه تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

ایمیل خود را وارد کنید تا از جدیترین اخبار سایت مطلع شوید.

اطلاعات تماس

  • 09199506280
  • info@rezghehalal.com